Vokietija taps nauja mūšio vieta Europos motorolerių karuose

- Jul 09, 2019-

Germany scooter.jpg


Beveik pusė Paryžiaus elektrinių motorolerių kompanijų per pastarąją savaitę sustabdė arba sumažino operacijas, kai Prancūzijos sostinės meras pažadėjo nuslopinti „anarchiją“, kurią sukėlė staigaus tūkstančių naujų dviračių transporto priemonių platinimas gatvėse .


Tuo pačiu metu daugelis tų pačių startinių įmonių skubėja pradėti veiklą Vokietijoje, po to, kai Europos didžiausia ekonomika praėjusį mėnesį legalizavo transporto priemones.


„Vokietija yra motorolerijos manijoje“, - sakė Borisas Mittermülleris, vienas iš pirmųjų kompanijų, įkūrusių „Circ“. "Oras yra tobulas. Mes tikrai turime daug pagreitį. Net ir esame nustebinti".


Europos motorolerių startai, įskaitant „Circ“, „Voi“ ir „Tier“, varžosi prieš JAV varžovus „Lime and Bird“, kad įsitvirtintų Vokietijoje. Konkretūs transporto priemonės reikalavimai, pvz., Dvigubi stabdžiai ir numerio ženklų laikikliai, verčia steigėjus kurti ir gaminti naujus modelius, ypač Vokietijos rinkoje.


„Tai yra kitas karas - kitas Paryžius dabar yra Vokietija“, - sakė Doto įkūrėjas ir vyriausiasis vykdytojas. „Kiekvienas sutelkia dėmesį į jį.“


Tai skatina naują lėšų rinkimo variklį, kuris jau yra perkrautas Europos judumo rinkoje. Po Amsterdamo įsikūrusio „Dott“ penktadienį paskelbė apie 30 mln. Eurų turą, „Circ“ (anksčiau žinomas kaip „Flash“) ir „Voi“ vadovai sako, kad jie taip pat diskutuoja su investuotojais apie naujo kapitalo pritraukimą.


„2019 m. Yra labai svarbus Europos judumo įmonėms, ypač dabar, kai Vokietija atveria“, - sakė M. Mittermüller. "Akivaizdu, kad turėsime pritraukti daugiau kapitalo."


Paryžiuje įsikūrusių įmonių, kurios greitai tapo viena iš didžiausių pasaulio motorolerių rinkų, rekordas bus gyvybiškai svarbus, kad įtikintų investuotojus atnaujinti savo čekių knygas. Daugiau kaip 1,5 mlrd. JAV dolerių jau buvo supiltas į motorolerių įmones visame pasaulyje, šiek tiek daugiau nei dvejus metus po naujos transporto koncepcijos įvedimo.


Praėjus vieneriems metams po to, kai „Silicon Valley“ įsikūrusi „Lime“ tapo pirmąja motorolerių kompanija, kuri pradėjo veikti Paryžiuje, miestas ir jo gyventojai tapo nepageidaujamomis jūrų kiaulytėmis dešimčiai skirtingų motorolerių įmonių. Kai kurie skaičiavimai rodo, kad per pastaruosius mėnesius Paryžiuje buvo daugiau nei 20 000 motorolerių. Po žiemos sulėtėjimo augimas prasidėjo pavasarį.


„Tai buvo konkurencingiausia rinka, iki šiol - visi ten buvo“, - sakė A. Romain. „Tai labai sunki rinka. Tai tikrai didelis miestas, todėl operatyviai sunku valdyti. Turite daug vandalizmo ar vagystės“.


Nors iš pradžių buvo įrodyta, kad motorolerių operatoriai gauna pelną, miesto pareigūnai buvo priversti atsisakyti savo pradinio laissez-faire požiūrio po kai kurių gyventojų skundų.


„Tai nėra toli nuo anarchijos, ir tokiam miestui, kaip mūsų, labai sunku valdyti šią paslaugą“, - teigė praėjusį mėnesį Paryžiaus meras Anne Hidalgo.


„Scooter“ operatoriai teigia, kad jų transporto priemonės gali padėti sumažinti spūstis ir taršą miestuose, nes daugelis jų tikisi apriboti automobilius miesto centruose. Tačiau jie pripažįsta, kad Paryžius buvo ekstremalus eksperimentas transporto ateityje.


„Tai taip pat įdomu pamatyti, kaip greitai miestas gali keistis, bet jūs taip pat matote daug skausmo taškų“, - sakė „Voi“ generalinis direktorius Fredrik Hjelm. „Yra keletas neprofesionalių kompanijų, kurios bando pasisekti. Mes suprantame, kad žmonės yra nuliūdę“.


Jis teigė, kad Voi „sustabdė“ savo veiklą Paryžiuje, kai jis atnaujino savo laivyną, ir planavo sugrįžti į visą pajėgumą „per kelias savaites“.


Tier sakė, kad ji taip pat ištraukė savo motorolerius iš Paryžiaus gatvių, kol ji grįžo per dvi ar tris savaites su nauju motorolerio modeliu. Mažesni operatoriai „Bolt“, „Wind“ ir „Ufo“ per pastarąją savaitę iš esmės išnyko iš Paryžiaus, o „Usain Bolt-Bed Mobility“ turi tik 65 motorolerius.


„Norint tapti Paryžiuje, jums reikia didelės laivyno dydžio“, - sakė J. Mittermüller. „Tai yra kapitalo ir veiklos sąnaudos, todėl mažesni žaidėjai Paryžiuje greičiausiai neturi galimybių.“


„Wayne Ting“, „Lime“ pasaulinis operacijų ir strategijos vadovas, prognozavo, kad 2019 m. Motorolerių įmonės bus „aiškesnės metų“.


Kapitalo sąnaudos didėja, kai atsiveria naujos rinkos, pavyzdžiui, Vokietija, tačiau investuotojai taip pat tampa atsargesni. Keletas motorolerių nuomos operatorių įrodė, kad stiprus ankstyvas priėmimas iš vartotojų gali tapti ilgalaikiu tvariu verslu.


„Pradedate matyti didelę riziką, susijusią su konkurencine aplinka“, - sakė A. Romain. "Taigi daugelis [investuotojų] nori šiek tiek palaukti ir pamatyti, ar [start-up] gali sukurti kažką, kas auga pelningai, ir jei vienas bus aiškus nugalėtojas."


Vienas iš šio sektoriaus investuotojų buvo neryškesnis dėl iššūkių, su kuriais susiduria perpildyta Europos motorolerių rinka: „Šių metų pabaigoje mes tikriausiai matysime daugiau įmonių.“

Pora:ne Kitas:Bendrasis elektrinis motorolerių važiavimas sudarė 45,8 proc. Visų mikromobilumo kelionių 2018 metais